הנער.ה שלכם אוהב לבשל?

מחפש.ת מקום ודרך לביטוי לאו דוקא דרך מילים?

תשמחו שיחווה. תחווה סיפוק והצלחה לצד רכישת מיומנויות חברתיות וכישורי חיים?

הוא והיא מוזמנים לבשל ביחד. 

בישול הוא משחק באוכל, חוויה המפעילה את כל החושים, ומזמנת למידה ורכישת מיומנויות בדרך חווייתית, מזינה ומהנה. 

בישול בקבוצה מונחית תוך הקשבה ושימת לב לצרכי כל משתתף ולקבוצה כולה, הוא חוויה חברתית, מחזקת ומפרה,  מעורר תיאבון לעשייה וללמידה, מעצים, מאפשר ביטוי,התפתחות וצמיחה. 

מוזמנים לזרום עם לישת הבצק, בחישת התבשילים והמשחק בשוקולד, להתבטא מהבטן לא רק דרך מילים.

לעיתים נבחר ביחד מה נבשל במפגש הבא, לעיתים נבשל בחומר גלם מסוים או שיטת בישול מסויימת,
לעיתים נבשל לפי מתכון ולעיתים בבישול חפשי. הכל בהתאם לצרכים שיעלו מהקבוצה.

כשיסתיימו הבישולים, נשב לארוחה בצוותא ומי שירצה ישתף בחוויה.

מתחילים בינואר 2019, מספר המקומות מוגבל!

    המפגשים יתקיימו בסטודיו חומר גלם בכפר ויתקין

     ימי ראשון בשעה 18:00, משך כל מפגש כשעה וחצי – שעתיים 

מעונינים להירשם? מבקשים פרטים? שלחו לי הודעה ואחזור אליכם

או... דברו איתי... רונית דור 052-7722628

קצת עלי

שמי רונית דור, אמא לשי, נועם ומתן, נשואה לבן זוגי יובל.
נוירותרפיסטית – מטפלת ומאמנת מוח – גוף – נפש. מטפלת ומאמנת א.נשים במצבי משבר, הסובלים ממתחים רגשיים וקוגניטיביים וממחלות מתמשכות, דרך תהליכי עומק או תהליכים קצרי מועד, להנעת שינוי ושיפור חיים. מסייעת לא.נשים לזהות ולנטרל מעוררי מתח שנצרבו בגוף וחוסמים הנעה והתקדמות, ו"לאמן את המוח" – ליצור שילובים ומיומנויות המאפשרים התפתחות והתחדשות של קווי התקשורת בין המוח והגוף. משלבת טיפול ואימון מתחומי הקינסיולוגיה (מטפלת בכירה), תרפיה בבישול, אימון לקשב וריכוז (מאמנת מוסמכת), וכלים מעולם הפסיכותרפיה הגופנית.
בעברי… מהנדסת תחבורה, בעלת תואר שני בהנדסה עם התמחות בעיצוב תעשייתי ושוקולטיירית. חובבת מדעים, תנועה, בישול ואפיה. ה"קריירה" שלי בנויה מפסיפס של עולמות תוכן מגוונים, אינטגרציה של ידע ורגש, שזה לצד זה יצרו בכל פעם את השלב הבא. יצר הסקרנות להבין ולבדוק את "הדברים שמעבר", האהבה ליצירה בחומרי גלם, התרוממות הרוח ורעיונות שנולדו מצבעים, מרקמים, ריחות וטעמים, ההבנה ש"עבודה" עם אוכל מעלה תכנים רגשיים ומאפשרת רכישת מיומנויות וכלים בסיסיים לניהול עצמי והתפתחות אישית – כל אלו הניעו בי את הרצון ליצור חוויה מיוחדת המאפשרת הנעה של כוחות פנימיים ליצירת שינוי ושיפור חיים.

תרפיה בבישול "על קצה המזלג"

אוכל – מזון, עונה על צורך בסיסי קיומי לחיים. אך דרכו, כבר בשחר ינקותנו נוצרים התחושות והרגשות הראשוניים ונבנות מערכות יחסים. לבישול ולאכילה בצוותא תפקיד מרכזי ביצירת כישורים חברתיים, ליבון קשיים, גיבוש דרכי פעולה ולימוד הדדי. הכנת האוכל מגייסת מוטיבציה פנימית לעשייה ולהנאה משותפים.

חומרי גלם אכילים הם חומרי הגלם היחידים שהעיסוק בהם מפעיל בו זמנית את כל החושים, הם נגישים ומוכרים לכולנו ברמה היומיומית, לכולנו יש "מערכת יחסים" איתם. בישול הוא משחק, פעולה המקשרת בין הצורך בהזנה לבין ההזנה בפועל. באופן מטאפורי, דרך הבישול ניתן לקחת חומר גלם, תוכן חיצוני ולהכניס אותו פנימה לגוף, וגם… לקחת תוכן פנימי ולהוציא אותו החוצה דרך הבישול, תוכן שלעיתים קשה לבטא כפי שאנחנו כל כך רגילים, דרך מילים.

הבישול הוא כלי לפיתוח ולביטוי יצירתיות, לרכישת מיומנויות, ללמידה, להבנת ושינוי דפוסים, לתכנון, ארגון וניהול ועוד ועוד.

מעונינים להירשם? מבקשים פרטים? שלחו לי הודעה ואחזור אליכם

או... דברו איתי... רונית דור 052-7722628