יום המשפחה הקרב ובא ואחריו יום האהבה, הם הזדמנות נהדרת לחיזוק הקשר בזוגיות ובמשפחה

בשביל להבין טוב יותר את עצמכם, את בן.בת הזוג, את הילדים,

בשביל לשפר את התקשורת, ליצור שיח פתוח ואוירה טובה

במיוחד בשבילכם הכנתי סדנא

אוכל זה בית - סדנת בישול מקרבת לזוגות

עיסוק באוכל ובחומרי גלם אכילים, מהווה בדרך חווייתית, מהנה וטעימה כלי לביטוי רגשי ללא מילים. בישול כמו סוגי אמנויות אחרים, פותח צוהר לאיזורים מוחיים רגשיים ויצירתיים, מאפשר הסתכלות מבחוץ שמזמנת התקרבות לדברים שבנפש. בבישול בשונה מסוגי אמנות אחרים, מופעלים כל החושים, הוא נושא מטענים רגשיים.

הבישול בסדנא הוא כלי להבעה, להתבוננות, להבנה את עצמי ואת בן.בת זוגי. הבישול הוא האמצעי דרכו נעלה ונדון בנושאים שונים. בכל מפגש בסדנא, תינתן הנחיה בישולית. הנחיה לבחירת חומרי גלם מסוימים או דרך בישול מסוימת, לביטוי  של נושא, רגש או מחשבה.  כך, דרך השפה הבישולית, החוויה שעוברת מהצבעים, הריחות, החומרים והטעמים, בשילוב הביחד הזוגי והקבוצתי, נצא עם צידה מקרבת להמשך הדרך המשותפת. 

הנושאים בהם נעסוק במפגשים: 
* הקשבה
* אמפתיה
* שפה משותפת
* הסכם רגשי

בכל מפגש: הנחיה בישולית, בישול אישי או זוגי, ארוחה בצוותא, שיתוף בן.בת הזוג בחוויה
5 מפגשים של בישול ואפיה, שיחה ללא מילים, חוויה מעצימה.

  המפגשים יתקיימו בסטודיו חומר גלם בכפר ויתקין

  ימי שני 18.2, 25.2, 4.3, 11.3, 18.3 בשעה 20:00, משך כל מפגש כשעתיים וחצי

  עלות בהרשמה מוקדמת עד יום המשפחה 5.2.19:  1500 ש"ח לזוג
        עלות בהרשמה מאוחרת: 1650 ש"ח לזוג

 

 

מעונינים להירשם? מבקשים פרטים? שלחו לי הודעה ואחזור אליכם

או... דברו איתי... רונית דור 052-7722628

קצת עלי

שמי רונית דור, אמא לשי, נועם ומתן, נשואה לבן זוגי יובל.
נוירותרפיסטית – מטפלת ומאמנת מוח – גוף – נפש. מטפלת ומאמנת א.נשים במצבי משבר, הסובלים ממתחים רגשיים וקוגניטיביים וממחלות מתמשכות, דרך תהליכי עומק או תהליכים קצרי מועד, להנעת שינוי ושיפור חיים. מסייעת לא.נשים לזהות ולנטרל מעוררי מתח שנצרבו בגוף וחוסמים הנעה והתקדמות, ו"לאמן את המוח" – ליצור שילובים ומיומנויות המאפשרים התפתחות והתחדשות של קווי התקשורת בין המוח והגוף. משלבת טיפול ואימון מתחומי הקינסיולוגיה (מטפלת בכירה), תרפיה בבישול, אימון לקשב וריכוז (מאמנת מוסמכת), וכלים מעולם הפסיכותרפיה הגופנית.
בעברי… מהנדסת תחבורה, בעלת תואר שני בהנדסה עם התמחות בעיצוב תעשייתי ושוקולטיירית. חובבת מדעים, תנועה, בישול ואפיה. ה"קריירה" שלי בנויה מפסיפס של עולמות תוכן מגוונים, אינטגרציה של ידע ורגש, שזה לצד זה יצרו בכל פעם את השלב הבא. יצר הסקרנות להבין ולבדוק את "הדברים שמעבר", האהבה ליצירה בחומרי גלם, התרוממות הרוח ורעיונות שנולדו מצבעים, מרקמים, ריחות וטעמים, ההבנה ש"עבודה" עם אוכל מעלה תכנים רגשיים ומאפשרת רכישת מיומנויות וכלים בסיסיים לניהול עצמי והתפתחות אישית – כל אלו הניעו בי את הרצון ליצור חוויה מיוחדת המאפשרת הנעה של כוחות פנימיים ליצירת שינוי ושיפור חיים.

תרפיה בבישול "על קצה המזלג"

אוכל – מזון, עונה על צורך בסיסי קיומי לחיים. אך דרכו, כבר בשחר ינקותנו נוצרים התחושות והרגשות הראשוניים ונבנות מערכות יחסים. לבישול ולאכילה בצוותא תפקיד מרכזי ביצירת כישורים חברתיים, ליבון קשיים, גיבוש דרכי פעולה ולימוד הדדי. הכנת האוכל מגייסת מוטיבציה פנימית לעשייה ולהנאה משותפים.

חומרי גלם אכילים הם חומרי הגלם היחידים שהעיסוק בהם מפעיל בו זמנית את כל החושים, הם נגישים ומוכרים לכולנו ברמה היומיומית, לכולנו יש "מערכת יחסים" איתם. בישול הוא משחק, פעולה המקשרת בין הצורך בהזנה לבין ההזנה בפועל. באופן מטאפורי, דרך הבישול ניתן לקחת חומר גלם, תוכן חיצוני ולהכניס אותו פנימה לגוף, וגם… לקחת תוכן פנימי ולהוציא אותו החוצה דרך הבישול, תוכן שלעיתים קשה לבטא כפי שאנחנו כל כך רגילים, דרך מילים.

הבישול הוא כלי לפיתוח ולביטוי יצירתיות, לרכישת מיומנויות, ללמידה, להבנת ושינוי דפוסים, לתכנון, ארגון וניהול ועוד ועוד.

מעונינים להירשם? מבקשים פרטים? שלחו לי הודעה ואחזור אליכם

או... דברו איתי... רונית דור 052-7722628