יום המשפחה הקרב ובא ואחריו יום האהבה, הם הזדמנות נהדרת לחיזוק הקשר בזוגיות ובמשפחה

בשביל להבין טוב יותר את עצמכם, את בן.בת הזוג, את הילדים,

בשביל לשפר את התקשורת, ליצור שיח פתוח ואוירה טובה

במיוחד בשבילכם הכנתי סדרת הרצאות

בבית שלנו

סדרת הרצאות בהן נבין את השפעת פרופיל המוח האישי, את הכוחות המניעים, את הקשר של אהבה, משחק ואוכל 
על הדרך בה אנחנו מתקשרים, פועלים ומתנהלים בעולם. נבין גורמים לקצרים בתקשורת ונקבל כלים לתקשורת מיטיבה, להנעה מקדמת ולשיפור יחסים עם עצמנו עם בני.בנות הזוג והילדים .


* מוח ימין, מוח שמאל ומה שביניהם - יום רביעי 13.2.19 בשעה 20:30

מי רואה את התמונה השלמה ומי את הפרטים? מי מפרט ו"חייב" לספר את הסיפור כולו ולמי אין סבלנות לשמוע אותו? מי גמיש וספונטני ומי מתוכנן ומאורגן? ואיך כל זה משפיע על על ההתנהלות שלנו, על הדרך בה אנו באים במגע עם אנשים, על האופן בו אנו חושבים, לומדים, עובדים ומתפקדים בשגרה ובעיקר תחת לחץ…
בהרצאה נכיר את אפשרויות הקליטה, העיבוד, הביטוי השונים ואת ההבדלים ביניהם, נלמד לזהות את הדומיננטיות המוחית והגופנית האישית שלנו של בני הזוג והילדים, ואת השפעתם המשולבת על ההתנהלות של כל אחד מאיתנו.
נכיר את הסיבות לשונות בין אנשים, לקצרים בתקשורת ולאפשרויות ליצור תקשורת מיטיבה ומקרבת

* מתכון להנעה - יום רביעי 27.2.19 בשעה 20:30

 

לכל אחד מאתנו דחפים וצרכים ייחודיים שמניעים לפעולה.
8 כוחות בסיסיים מניעים את כולנו, אך לכל אחד מאיתנו פרופיל מוטיבציה יחודי המכיל כח אחד או יותר, שהוא זה שמניע אותנו לעשייה.
בהרצאה נבין מה מדליק את הסטרטר הפנימי שלנו ומה מכבה אותו, מה גורם לנו להיות מלאי מרץ לפעילויות מסוימות ולאחרות עייפים ונמנעים.

נכיר את כוחות המוטיבציה שלנו ושל הקרובים לנו, נלמד מהם "המרכיבים" החיוניים ליצירת חיים ממלאים ומספקים ולבניית ושיפור מערכות יחסים עם בני הזוג והילדים, שותפים לעבודה וחברים.
* באוכל כן משחקים! - יום רביעי 13.3.19 בשעה 20:30

מזון הוא צורך קיומי בסיסי, עולם שלם של רגשות, תחושות, זיכרונות ומחשבות… כך גם אהבה. כחלק מהמנגנון ההישרדותי של התינוק האנושי, חייב התינוק לאהוב ולהיות נאהב. כשהתינוק גדל מעט ומתחיל לחקור את העולם הוא משחק, זו דרכו ללמוד את חוקי החיים. בישול הוא משחק באוכל, פעולה המקשרת בין הצורך בהזנה לבין ההזנה בפועל.  "ילד משחק הוא ילד בריא" (ויניקוט בספרו משחק ומציאות), ומה לגבינו המבוגרים?

על הקשר בין אהבה אוכל והזנה, על המשחק בבישול ובאוכל בילדות שהופך ממשחק למטלה בבגרות, ואיך כל זה קשור לאכילה רגשית (יש אכילה שהיא לא?) בהרצאה.

 

* ההרצאות יתקיימו בסטודיו חומר גלם בכפר ויתקין
* עלות ל-3 הרצאות: 180 ש"ח למשתתף
* עלות להרצאה בודדת: 70 ש"ח למשתתף

ההשתתפות בהרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל

מעונינים להירשם? מבקשים פרטים? שלחו לי הודעה ואחזור אליכם

או... דברו איתי... רונית דור 052-7722628

קצת עלי

שמי רונית דור, אמא לשי, נועם ומתן, נשואה לבן זוגי יובל.
נוירותרפיסטית – מטפלת ומאמנת מוח – גוף – נפש. מטפלת ומאמנת א.נשים במצבי משבר, הסובלים ממתחים רגשיים וקוגניטיביים וממחלות מתמשכות, דרך תהליכי עומק או תהליכים קצרי מועד, להנעת שינוי ושיפור חיים. מסייעת לאנשים לזהות ולנטרל מעוררי מתח שנצרבו בגוף וחוסמים הנעה והתקדמות, ו"לאמן את המוח" – ליצור שילובים ומיומנויות המאפשרים התפתחות והתחדשות של קווי התקשורת בין המוח והגוף. משלבת טיפול ואימון מתחומי הקינסיולוגיה (מטפלת בכירה), תרפיה בבישול, אימון לקשב וריכוז (מאמנת מוסמכת), וכלים מעולם הפסיכותרפיה הגופנית.
בעברי… מהנדסת תחבורה, בעלת תואר שני בהנדסה עם התמחות בעיצוב תעשייתי ושוקולטיירית. חובבת מדעים, תנועה, בישול ואפיה. ה"קריירה" שלי בנויה מפסיפס של עולמות תוכן מגוונים, אינטגרציה של ידע ורגש, שזה לצד זה יצרו בכל פעם את השלב הבא. יצר הסקרנות להבין ולבדוק את "הדברים שמעבר", האהבה ליצירה בחומרי גלם, התרוממות הרוח ורעיונות שנולדו מצבעים, מרקמים, ריחות וטעמים, ההבנה ש"עבודה" עם אוכל מעלה תכנים רגשיים ומאפשרת רכישת מיומנויות וכלים בסיסיים לניהול עצמי והתפתחות אישית – כל אלו הניעו בי את הרצון ליצור חוויה מיוחדת המאפשרת הנעה של כוחות פנימיים ליצירת שינוי ושיפור חיים.

תרפיה בבישול "על קצה המזלג"

אוכל – מזון, עונה על צורך בסיסי קיומי לחיים. אך דרכו, כבר בשחר ינקותנו נוצרים התחושות והרגשות הראשוניים ונבנות מערכות יחסים. לבישול ולאכילה בצוותא תפקיד מרכזי ביצירת כישורים חברתיים, ליבון קשיים, גיבוש דרכי פעולה ולימוד הדדי. הכנת האוכל מגייסת מוטיבציה פנימית לעשייה ולהנאה משותפים.

חומרי גלם אכילים הם חומרי הגלם היחידים שהעיסוק בהם מפעיל בו זמנית את כל החושים, הם נגישים ומוכרים לכולנו ברמה היומיומית, לכולנו יש "מערכת יחסים" איתם. בישול הוא משחק, פעולה המקשרת בין הצורך בהזנה לבין ההזנה בפועל. באופן מטאפורי, דרך הבישול ניתן לקחת חומר גלם, תוכן חיצוני ולהכניס אותו פנימה לגוף, וגם… לקחת תוכן פנימי ולהוציא אותו החוצה דרך הבישול, תוכן שלעיתים קשה לבטא כפי שאנחנו כל כך רגילים, דרך מילים.

הבישול הוא כלי לפיתוח ולביטוי יצירתיות, לרכישת מיומנויות, ללמידה, להבנת ושינוי דפוסים, לתכנון, ארגון וניהול ועוד ועוד.

מעונינים להירשם? מבקשים פרטים? שלחו לי הודעה ואחזור אליכם

או... דברו איתי... רונית דור 052-7722628