הרצאות מעשירות, חווייתיות ומחדשות משולבות בהפעלה אקטיבית של המשתתפים.

בהרצאות נבין את השפעת פרופיל המוח האישי, את הכוחות המניעים, את הקשר של אהבה, משחק ואוכל על הדרך בה אנחנו מתקשרים, פועלים ומתנהלים. נבין גורמים לקצרים בתקשורת ונקבל כלים לתקשורת מיטיבה, להנעה ולשיפור מערכות יחסים בבית ובעבודה.

ההרצאות מתאימות מאד למנהלים, לצוותים, לזוגות, להורים, לצוותי מתנדבים בחברות ובארגונים העוסקים בתמיכה ובהעצמת אנשים.

משך ההרצאות: שעה וחצי –שעתיים

 

מוח ימין מוח שמאל ומה שביניהם 

מי רואה את התמונה השלמה ומי את הפרטים? מי מפרט ו"חייב" לספר את הסיפור כולו ולמי אין סבלנות לשמוע אותו? מי גמיש וספונטני ומי מתוכנן ומאורגן? ואיך כל זה משפיע על על ההתנהלות שלנו, על הדרך בה אנו באים במגע עם אנשים, על האופן בו אנו חושבים, לומדים, עובדים ומתפקדים בשגרה ובעיקר תחת לחץ…
בהרצאה נכיר את אפשרויות הקליטה, העיבוד, הביטוי השונים ואת ההבדלים ביניהם, נלמד לזהות את הדומיננטיות המוחית והגופנית האישית שלנו ושל הקרובים לנו בבית ובעבודה, ואת השפעתם המשולבת על ההתנהלות של כל אחד מאיתנו. נכיר את הסיבות לשונות בין אנשים, לקצרים בתקשורת ולאפשרויות ליצור תקשורת מיטיבה ומקרבת.

*בהרצאות להורים ולקהל העובד עם אוכלוסיות מגוונות, נתמקד גם בסגנון הלמידה האישי, ובהתאמה, נכיר אסטרטגיות אימון ולמידה שיובילו להצלחה.  

מתכון להנעה

לכל אחד מאתנו דחפים וצרכים ייחודיים שמניעים לפעולה.
8 כוחות בסיסיים מניעים את כולנו, אך לכל אחד מאיתנו פרופיל מוטיבציה יחודי המכיל כח אחד או יותר, שהוא זה שמניע אותנו לעשייה. 
בהרצאה נבין מה מדליק את הסטרטר הפנימי שלנו ומה מכבה אותו, מה גורם לנו להיות מלאי מרץ לפעילויות מסוימות ולאחרות עייפים ונמנעים.

נכיר את כוחות המוטיבציה שלנו ושל הקרובים לנו, נלמד מהם "המרכיבים" החיוניים ליצירת חיים ממלאים ומספקים ולבניית ושיפור מערכות יחסים עם בני הזוג והילדים, שותפים לעבודה וחברים.

*בהרצאות להורים ולקהל העובד עם אוכלוסיות מגוונות, נתמקד במוטיבציה של ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ו/או לקויות למידה. 

באוכל כן משחקים!

מזון הוא צורך קיומי בסיסי, עולם שלם של רגשות, תחושות, זיכרונות ומחשבות…
כך גם אהבה! כחלק מהמנגנון ההישרדותי של התינוק האנושי, חייב התינוק לאהוב ולהיות נאהב. כשהתינוק גדל מעט ומתחיל לחקור את העולם הוא משחק, זו דרכו ללמוד את חוקי החיים. בישול הוא משחק באוכל, פעולה המקשרת בין הצורך בהזנה לבין ההזנה בפועל.  "ילד משחק הוא ילד בריא" (ויניקוט בספרו משחק ומציאות), ומה לגבינו המבוגרים?

על הקשר בין אהבה אוכל והזנה, על המשחק בבישול ובאוכל בילדות שהופך ממשחק למטלה בבגרות, ואיך כל זה קשור לאכילה רגשית (יש אכילה שהיא לא?) בהרצאה.

חדר כושר למוח

גמישותו של המוח ויכולתו להתעצב ולהתפתח מחדש על מנת להסתגל לסיטואציות משתנות הוכחה מדעית בעשורים האחרונים שוב ושוב. בהרצאה נצלול לנבכיו של המוח והמערכת העצבית, נכיר את החלקים החשובים והתפקודים הרלוונטיים, נבין עקרונות פעולה נוירולוגיים ונרכוש כלים יעילים ופשוטים לשימוש יומיומי, כלים שבעזרתם ניתן ליצור קשרים מוחיים חדשים המקדמים יכולות ומיומנויות משנות חיים:

  • שיפור זיכרון, יצירתיות, סדר וארגון ועוד
  • גמישות מחשבתית ושינוי דפוסים
  • שיפור קואורדינציה, קשר עין-יד ועוד
  • רגיעה ונטרול מתחים וחרדות
  • עידוד חידוש רקמות ותהליכי החלמה סומטיים.
  • ועוד ועוד…

נשמע מעניין? מבקשים פרטים? שלחו לי הודעה ואחזור אליכם

או... דברו איתי... רונית דור 052-7722628